sobota, 19 października 2013

Jutro na derby z Polonią marsz!


      Ostatnie dwa zwycięstwa naładowały pozytywnie nasze akumulatory. Nasz optymizm wzrósł, stąd narodziła się kolejna nadzieja na sukces w meczu z liderem ligi. Swoje frycowe już zapłaciliśmy, teraz każdy musi się z nami liczyć. Jesteśmy młodą drużyną i musieliśmy zapłacić za brak doświadczenia. Jesteśmy gotowi stawić czoła Polonii.   
             Tydzień temu rozegraliśmy znakomity mecz. Teraz pozbyliśmy się trochę ciążącej na nas presji i poczuliśmy się lepiej pod względem mentalnym.
         Polonia Gryfino  ma za sobą świetny początek sezonu. Zachowali trzon kadry z poprzedniego sezonu, dodatkowo ją wzmocnili młodszymi zawodnikami, no i trener został ten sam, a to jest bardzo ważne. Poza tym prezentują widowiskowy futbol. Jednak my udowodnimy, że potrafimy zagrać znakomity mecz. Pokażemy, że jesteśmy w stanie rywalizować z każdym. Naszym celem jest teraz utrzymanie tego miejsca w lidze i próba dogonienia czołówki.
         Wygraliśmy pierwszy mecz w sezonie na wyjeździe i musimy pójść za ciosem. Musimy myśleć, że możemy wygrać i zdobywać jak najwięcej punktów.
           Wiemy, że Polonia jest liderem i silnym przeciwnikiem, ale my stawimy im czoła. Podchodzimy do tego rywala tak samo, jak do każdego innego i wyjdziemy na murawę po zwycięstwo. Będziemy wierni naszemu stylowi gry. Wiemy, że Polonia ma za sobą serię wygranych meczów, ale serie są po to, aby je przerywać…
         Kluczowym zawodnikiem Wichra stał się bramkostrzelny Bartek Taniukiewicz. W tej chwili jest w bardzo dobrej formie  i ma dużą pewność siebie. Daje drużynie wystarczająco dużo jakości  w grze ofensywnej. Nasza linia obrony, z błyszczącymi formą od początku sezonu Wojtkiem Wawerkiem i  Mateuszem Łatką  na czele, wiele razy broniła Wicher przed utratą bramki, wiele też razy zachowywała zimną krew, by się nie dać minąć w polu karnym. Mamy nadzieję graniczącą z pewnością, że i tym razem nie zawiodą. Jednak kluczem do sukcesu będzie gra w środku pola. To tam tkwi siła gry Polonii.  
         Liczymy też na doping  wiernych kibiców ze Steklna i okolic oraz z ...Żarczyna, którzy liczną grupą powinni stawić się na meczu (grają derby z Orłem o 13.00), aby dopingować nas.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza