historia
      Uczniowski Klub Sportowy „Wicher” Steklno, założony 30 czerwca 2013 roku  jest spadkobiercą tradycji Ludowego Zespołu Sportowego „Wicher” Steklno, który został założony w 1975 roku jako jednostka regulaminowa Zrzeszenia LZS. Sekcja piłki nożnej zawsze należała do wiodących. W latach 70-tych i 80-tych klub nieregularnie występował „C”-klasie,  w jednym z 19 podokręgów prowadzonych przez Ludowe Zespoły  Sportowe. Wraz z przemianami społeczno-politycznymi przełomu lat 80-tych i 90-tych i likwidacji „C”-klasy , działalność sekcji piłki nożnej została zawieszona.       Sytuacja poprawiła się w połowie lat 90-tych, kiedy powstała pod egidą LKS „Piast” Gryfino, Gminna Liga Piłki Nożnej LZS.  Akurat LZS „Wicher” Steklno należał do bardzo aktywnych klubów sportowych, aż do upadku ligi w 2010 roku. Później odbyły się jeszcze dwie edycje „Gryfińskiej Ligi Szóstek”, po czym sekcja piłki nożnej została zawieszona mniej więcej na dwa lata. 
  Poniżej zdjęcie z czasów gry w Gminnej Lidze Piłki Nożnej Zrzeszenia LZS, zrobione w Steklnie przed jednym z meczów około 20 lat temu. To była kolejna reaktywacja po przerwie, której przyczyną było zakończenie rozgrywek C-klasy.

 

Na zdjęciu w górnym szeregu od lewej stoją:  Marcin Dobrowolski,  Mieczysław Warzocha, Marcin Wojtas, Jan Wojtas - Prezes, Andrzej Owczarek, Zdzisław Wojtas, Piotr Pałucki; w dolnym szeregu od lewej: Mariusz Krzak, Jacek Kapton, Andrzej Berdzik, Andrzej Sowiński , Mateusz Wojtas ( Kaban)
     

     Od dawna działacze piłki nożnej ze Steklna zastanawiali się nad nową formułą działalności. Wiosna tego postanowili zgłosić się do regularnych rozgrywek pod  egidą Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. W tym celu należało powołać nowe stowarzyszenie z osobowością prawną. Nikt w Steklnie nawet nie myśli o tym, żeby zaniedbać  bogate tradycje dawnego ogniwa LZS.                                                                                                Niegdysiejsi piłkarze dziś zamienili się w działaczy sportowych. W przeszłości grali tu tacy zawodnicy jak: Mateusz Wojtas, Marcin Wojtas, Mateusz Łatka, Marek Wiktorowicz, Andrzej Owczarek  i Andrzej Sitarski. Po pokoleniu dziadków i ojców nadszedł czas na synów i wnuków. To czas nowego rozdania, ale w całej chwale pamięci tradycji ojców.                                                                        To dopiero wstęp do spisania historii klubu. Nasza wspólna historia musi być żywą historią. Wielu z nas ma w domu pamiątki w postaci zdjęć i dokumentów, które dziś mógłby udostępnić. Wielu też pamięta, jakie były nasze wspomnienia. W tej sprawie proszę o kontakt telefoniczny pod nr 507-179-789. Skany można przesyłać na piotr.waydyk@wp.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz