wtorek, 13 sierpnia 2013

Znicz Niedźwiedź - Wicher Steklno 2:4. Drugi mecz i drugie zwycięstwo sparingowe.

W niedzielę 11 sierpnia nasza drużyna rozegrała drugi test-mecz przed zbliżającym się sezonem w B-klasie. Po lipcowym zwycięstwie 3:1 w Czarnówku, tym razem przyszło się zmierzyć z innym przeciwnikiem, Zniczem Niedźwiedź, który na co dzień gra w A-klasie w grupie III ( 11. miejsce w ubiegłym sezonie). Znicz postawił wyższe wymagania sportowe, mimo to udało się wygrać  4:2 (2:0) po dwóch bramkach Mateusza Dudzińskiego i po jednej Michała Krzaka i Pawła Czeskiego. Szczególnie cieszy dobra postawa Mateusza Dudzińskiego i Bartka Taniukiewicza, których pozyskaliśmy z Grota Gardno.

Po grze było widać, że na treningach wykonywana jest dobra praca i z optymizmem należy oczekiwać kolejnych meczów. Początkowa trema i nerwowość natychmiast ustąpiły, gdy wyszliśmy na prowadzenie w 16 min. Do przerwy udało się podwyższyć wynik na 2:0 w 33 min. Po przerwie poczuliśmy się jednak zbyt pewnie, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Znicza, którzy przeprowadzili w 50 min. skuteczny kontratak. 10 min. później w miarę szybko udało się nam podwyższyć  prowadzenie, najpierw na 3:1, a w 65 min. już na 4:1. W końcówce gospodarzom udało się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki na 4:2 po skutecznie wyegzekwowanym rzucie karnym.
      Pewne zwycięstwo z wyżej notowanym przeciwnikiem cieszy. Na pochwałę zasługuje cała drużyna. Widać ogromną wolę walki oraz ambicję. To wartość, która zawsze będzie procentować, a w parze rosnącymi umiejętnościami podpartymi rzetelna praca na treningach powinno doprowadzić nasz Wicher do satysfakcjonujących wyników w lidze.